Daguet André

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
01.06.1947 00:00
Birth Date
1947-06-01T00:00:00Z
Title
lic. rer. pol.
Marital Status
Active
False
Mandate
Generalsekretär SP Schweiz: von November 1986 bis Dezember 1996
Additional Mandate
Additional Activity
Military Grade
First Name
André
Last Name
Daguet
Council
N
Number
2591
Canton
Berne
Canton Name
BE
Party
Party Name
Faction
Faction Name
Function
Biography Page Url
Picture Url
Id
1152
Updated
26.03.2024 05:11

Back to List