Zwygart Otto

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
16.01.1940 00:00
Birth Date
1940-01-16T00:00:00Z
Title
Marital Status
Active
False
Mandate
Grosser Gemeinderat Bolligen von 1970 bis 1974, Grossrat BE von 1974 bis 1983; Präsident der Evangelischen und Unabhängigen Fraktion seit Dezember 1999
Additional Mandate
Additional Activity
Military Grade
First Name
Otto
Last Name
Zwygart
Council
N
Number
2199
Canton
Berne
Canton Name
BE
Party
PEV
Party Name
Parti évangélique suisse
Faction
Faction Name
Function
Biography Page Url
Picture Url
Id
245
Updated
29.02.2024 05:42

Back to List