Verwaltungsdelegation

Details

Name
Verwaltungsdelegation
Id
27
Updated
26.12.2010 13:06

Members:

Id Number Last Name First Name Canton Party Faction Function Updated
Details 3830 2666 Carobbio Guscetti Marina Tessin (TI) Sozialdemokratische Partei der Schweiz (SP) Sozialdemokratische Fraktion (S) Mitglied (1) 30.08.2018 15:41
Details 1124 2593 de Buman Dominique Freiburg (FR) Christlichdemokratische Volkspartei der Schweiz (CVP) CVP-Fraktion (C) Präsident/in (2) 10.01.2018 16:54
Details 3915 2718 Fournier Jean-René Wallis (VS) Christlichdemokratische Volkspartei der Schweiz (CVP) CVP-Fraktion (C) Mitglied (1) 10.01.2018 16:41
Details 4062 2769 Keller-Sutter Karin St. Gallen (SG) FDP.Die Liberalen (FDP-Liberale) FDP-Liberale Fraktion (RL) Vizepräsident/in (6) 27.04.2018 08:07
Details 1346 2660 Moret Isabelle Waadt (VD) FDP.Die Liberalen (FDP-Liberale) FDP-Liberale Fraktion (RL) Mitglied (1) 15.08.2017 12:06
Details 1148 2629 Savary Géraldine Waadt (VD) Sozialdemokratische Partei der Schweiz (SP) Sozialdemokratische Fraktion (S) Mitglied (1) 08.12.2015 17:56

Back to List