Galladé Chantal

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
17.12.1972 00:00
Birth Date
1972-12-17T00:00:00Z
Title
lic. phil.
Marital Status
Active
True
Mandate
Legislative des Kantons (Kantonsrat): von August 1997 bis November 2003
Additional Mandate
Additional Activity
Vizepräsidentin der Parlamentarischen Gruppe Schweiz-Kuba
Military Grade
First Name
Chantal
Last Name
Galladé
Council
N
Number
2597
Canton
Zürich
Canton Name
ZH
Party
SP
Party Name
Sozialdemokratische Partei der Schweiz
Faction
S
Faction Name
Sozialdemokratische Fraktion
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
1125
Updated
17.11.2015 07:51

Back to List