Müller Thomas

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
01.12.1952 00:00
Birth Date
1952-12-01T00:00:00Z
Title
lic. iur.
Marital Status
verheiratet
Active
True
Mandate
Legislative der Gemeinde Rorschach: von Januar 1985 bis Dezember 1996; Exekutive der Gemeinde Rorschach: seit Oktober 2003; Legislative des Kantons: von Mai 1992 bis April 2000
Additional Mandate
Additional Activity
Military Grade
Oberleutnant
First Name
Thomas
Last Name
Müller
Council
N
Number
2661
Canton
St. Gallen
Canton Name
SG
Party
SVP
Party Name
Schweizerische Volkspartei
Faction
V
Faction Name
Fraktion der Schweizerischen Volkspartei
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
1345
Updated
08.12.2015 17:29

Back to List