Estermann Yvette

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
sk
Birt hDate
26.02.1967 00:00
Birth Date
1967-02-26T00:00:00Z
Title
MUDr., Bratislava (Doktor der Medizin)
Marital Status
verheiratet
Active
True
Mandate
Legislative des Kantons (Grossrätin): von Mai 2005 bis November 2007
Additional Mandate
Vizepräsidentin der SVP-Bundeshaus-Fraktion: seit Dezember 2007; Vorstandsmitglied der SVP-Frauen Schweiz: seit 2012
Additional Activity
Military Grade
First Name
Yvette
Last Name
Estermann
Council
N
Number
2679
Canton
Luzern
Canton Name
LU
Party
SVP
Party Name
Schweizerische Volkspartei
Faction
V
Faction Name
Fraktion der Schweizerischen Volkspartei
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
3876
Updated
16.01.2018 10:38

Back to List