Rickli Natalie

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
19.11.1976 00:00
Birth Date
1976-11-19T00:00:00Z
Title
Marital Status
Active
True
Mandate
Legislative der Gemeinde Winterthur: von Mai 2002 bis Juni 2007; Legislative des Kantons: von Mai 2007 bis November 2007
Additional Mandate
Additional Activity
Co-Präsidentin der Parlamentarischen Gruppe Medien und Kommerzielle Kommunikation (GMK); Co-Präsidentin der Parlamentarischen Gruppe ePower - ICT für die Schweiz
Military Grade
First Name
Natalie
Last Name
Rickli
Council
N
Number
2705
Canton
Zürich
Canton Name
ZH
Party
SVP
Party Name
Schweizerische Volkspartei
Faction
V
Faction Name
Fraktion der Schweizerischen Volkspartei
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
3902
Updated
21.02.2018 09:29

Back to List