von Siebenthal Erich

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
30.12.1958 00:00
Birth Date
1958-12-30T00:00:00Z
Title
Marital Status
verheiratet
Active
True
Mandate
Legislative des Kantons: von Juni 2002 bis November 2007
Additional Mandate
Additional Activity
Präsident der Parlamentarischen Gruppe Schweiz-Israel; Vize-Präsident der Parlamentarischen Gruppe für Tourismus
Military Grade
Gefreiter
First Name
Erich
Last Name
von Siebenthal
Council
N
Number
2713
Canton
Bern
Canton Name
BE
Party
SVP
Party Name
Schweizerische Volkspartei
Faction
V
Faction Name
Fraktion der Schweizerischen Volkspartei
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
3910
Updated
11.01.2018 11:40

Back to List