Marra Ada

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
fr
Birt hDate
10.03.1973 00:00
Birth Date
1973-03-10T00:00:00Z
Title
lic. ès sc. pol.
Marital Status
Active
True
Mandate
Législatif cantonal: depuis décembre 2004 jusqu'à décembre 2007
Additional Mandate
Additional Activity
Military Grade
First Name
Ada
Last Name
Marra
Council
N
Number
2726
Canton
Waadt
Canton Name
VD
Party
SP
Party Name
Sozialdemokratische Partei der Schweiz
Faction
S
Faction Name
Sozialdemokratische Fraktion
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
3923
Updated
24.11.2015 15:14

Back to List