Büchel Roland Rino

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
08.10.1965 00:00
Birth Date
1965-10-08T00:00:00Z
Title
Marital Status
ledig
Active
True
Mandate
Legislative des Kantons: von Juni 2004 bis Mai 2010
Additional Mandate
Additional Activity
Military Grade
First Name
Roland Rino
Last Name
Büchel
Council
N
Number
2740
Canton
St. Gallen
Canton Name
SG
Party
SVP
Party Name
Schweizerische Volkspartei
Faction
V
Faction Name
Fraktion der Schweizerischen Volkspartei
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
4025
Updated
02.12.2015 14:04

Back to List