Pardini Corrado

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
19.06.1965 00:00
Birth Date
1965-06-19T00:00:00Z
Title
Marital Status
verheiratet
Active
True
Mandate
Legislative des Kantons: von April 2002 bis Dezember 2011
Additional Mandate
Co-Präsident SP Regionalverband Bern-Seeland: seit Juni 2018; Vorstand SP Madretsch: seit Januar 2002; Geschäftsleitung SP Biel: seit Januar 2002
Additional Activity
Fachrichter am Regionalgericht Berner Jura-Seeland; Fachreferent Universität St. Gallen Executive MBA
Military Grade
First Name
Corrado
Last Name
Pardini
Council
N
Number
2751
Canton
Bern
Canton Name
BE
Party
SP
Party Name
Sozialdemokratische Partei der Schweiz
Faction
S
Faction Name
Sozialdemokratische Fraktion
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
4045
Updated
24.10.2018 08:49

Back to List