Badran Jacqueline

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
12.11.1961 00:00
Birth Date
1961-11-12T00:00:00Z
Title
dipl.phil.II et lic.rer.publ.HSG
Marital Status
verheiratet
Active
True
Mandate
Parlament der Stadt Zürich: von Mai 2002 bis November 2011
Additional Mandate
Additional Activity
Präsidentin der Parlamentarischen Gruppe Wohn- und Immobilienpolitik
Military Grade
First Name
Jacqueline
Last Name
Badran
Council
N
Number
2762
Canton
Zürich
Canton Name
ZH
Party
SP
Party Name
Sozialdemokratische Partei der Schweiz
Faction
S
Faction Name
Sozialdemokratische Fraktion
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
4058
Updated
27.10.2015 10:01

Back to List