Regazzi Fabio

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
it
Birt hDate
22.06.1962 00:00
Birth Date
1962-06-22T00:00:00Z
Title
Avvocato e notaio
Marital Status
ledig
Active
True
Mandate
Consigliere comunale a Gordola: da aprile 1984 ad aprile 1996; Deputato in Gran Consiglio: da aprile 1995 ad aprile 2011
Additional Mandate
Additional Activity
Military Grade
Wachtmeister
First Name
Fabio
Last Name
Regazzi
Council
N
Number
2776
Canton
Tessin
Canton Name
TI
Party
CVP
Party Name
Christlichdemokratische Volkspartei der Schweiz
Faction
C
Faction Name
CVP-Fraktion
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
4072
Updated
17.05.2015 21:18

Back to List