Gschwind Jean-Paul

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
fr
Birt hDate
31.10.1952 00:00
Birth Date
1952-10-31T00:00:00Z
Title
med. vet.
Marital Status
marié(e)
Active
True
Mandate
Député au Parlement jurassien: depuis janvier 2007 jusqu'à novembre 2011; Maire de Courchavon: depuis janvier 1993 jusqu'à décembre 2004
Additional Mandate
Additional Activity
Military Grade
Soldat
First Name
Jean-Paul
Last Name
Gschwind
Council
N
Number
2798
Canton
Jura
Canton Name
JU
Party
PDC
Party Name
Parti démocrate-chrétien suisse
Faction
C
Faction Name
Groupe PDC
Function
Membre
Biography Page Url
Picture Url
Id
4087
Updated
17.05.2015 21:18

Back to List