Egloff Hans

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
27.11.1959 00:00
Birth Date
1959-11-27T00:00:00Z
Title
lic. iur.
Marital Status
Active
True
Mandate
Legislative des Kantons: von Mai 1995 bis Mai 2011
Additional Mandate
Additional Activity
Co-Präsident der Parlamentarischen Gruppe Wohn- und Grundeigentum
Military Grade
Gefreiter
First Name
Hans
Last Name
Egloff
Council
N
Number
3005
Canton
Zürich
Canton Name
ZH
Party
SVP
Party Name
Schweizerische Volkspartei
Faction
V
Faction Name
Fraktion der Schweizerischen Volkspartei
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
4110
Updated
16.06.2015 15:21

Back to List