Clottu Raymond

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
fr
Birt hDate
18.12.1967 00:00
Birth Date
1967-12-18T00:00:00Z
Title
Marital Status
Active
True
Mandate
Organe législatif du Canton de Neuchâtel: depuis décembre 2005 jusqu'à mai 2013
Additional Mandate
Vice-président UDC Canton de Neuchâtel: depuis avril 2007 jusqu'à février 2013; Président section UDC Le Locle: dès janvier 2009
Additional Activity
Military Grade
First Name
Raymond
Last Name
Clottu
Council
N
Number
3037
Canton
Neuenburg
Canton Name
NE
Party
-
Party Name
parteilos
Faction
V
Faction Name
Fraktion der Schweizerischen Volkspartei
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
4135
Updated
10.11.2015 14:47

Back to List