Keller-Inhelder Barbara

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
24.08.1968 00:00
Birth Date
1968-08-24T00:00:00Z
Title
Marital Status
verheiratet
Active
True
Mandate
Kantonsrat des Kantons St. Gallen: von Februar 2000 bis Oktober 2015
Additional Mandate
Vizepräsidentin der SVP Kanton St. Gallen; Präsidentin der SVP Kreispartei See-Gaster
Additional Activity
Military Grade
First Name
Barbara
Last Name
Keller-Inhelder
Council
N
Number
3081
Canton
St. Gallen
Canton Name
SG
Party
SVP
Party Name
Schweizerische Volkspartei
Faction
V
Faction Name
Fraktion der Schweizerischen Volkspartei
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
4165
Updated
30.10.2015 17:14

Back to List