Martullo-Blocher Magdalena

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
13.08.1969 00:00
Birth Date
1969-08-13T00:00:00Z
Title
lic. oec. HSG
Marital Status
marié(e)
Active
True
Mandate
Additional Mandate
Mitglied des Parteileitungsausschusses SVP Schweiz: seit März 2018; Vize-Präsidentin SVP Schweiz: seit März 2018; Vize-Präsidentin SVP Graubünden: seit 2016
Additional Activity
Military Grade
First Name
Magdalena
Last Name
Martullo-Blocher
Council
N
Number
3085
Canton
Grisons
Canton Name
GR
Party
UDC
Party Name
Union Démocratique du Centre
Faction
V
Faction Name
Groupe de l'Union démocratique du Centre
Function
Membre
Biography Page Url
Picture Url
Id
4167
Updated
18.06.2019 15:33

Back to List