Tuena Mauro

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
25.01.1972 00:00
Birth Date
1972-01-25T00:00:00Z
Title
Marital Status
Active
True
Mandate
Legislative der Stadt Zürich (Gemeinderat): von April 1998 bis November 2015; Legislative des Kantons Zürich (Kantonsrat): von April 2015 bis November 2015
Additional Mandate
Präsident SVP der Stadt Zürich: seit Mai 2016
Additional Activity
Military Grade
First Name
Mauro
Last Name
Tuena
Council
N
Number
3097
Canton
Zürich
Canton Name
ZH
Party
SVP
Party Name
Schweizerische Volkspartei
Faction
V
Faction Name
Fraktion der Schweizerischen Volkspartei
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
4175
Updated
11.07.2016 10:48

Back to List