Brunner Hansjörg

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
23.11.1966 00:00
Birth Date
1966-11-23T00:00:00Z
Title
Eidg. dipl. Techniker HF Polygrafie
Marital Status
verheiratet
Active
True
Mandate
Mitglied des Grossen Rates (Legislative) des Kantons Thurgau: von Mai 2012 bis Oktober 2017
Additional Mandate
Additional Activity
Ehrenmitglied Gewerbeverein KMU Region Hinterthurgau
Military Grade
Adjutant h UOF aD
First Name
Hansjörg
Last Name
Brunner
Council
N
Number
3116
Canton
Thurgau
Canton Name
TG
Party
FDP-Liberale
Party Name
FDP.Die Liberalen
Faction
RL
Faction Name
FDP-Liberale Fraktion
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
4215
Updated
16.10.2017 10:18

Back to List