Gutjahr Diana

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
13.01.1984 00:00
Birth Date
1984-01-13T00:00:00Z
Title
Betriebsökonomin FH
Marital Status
Active
True
Mandate
Kantonsrätin: von April 2012 bis Oktober 2017
Additional Mandate
Vizepräsidentin der SVP Amriswil
Additional Activity
Military Grade
First Name
Diana
Last Name
Gutjahr
Council
N
Number
3117
Canton
Thurgau
Canton Name
TG
Party
SVP
Party Name
Schweizerische Volkspartei
Faction
V
Faction Name
Fraktion der Schweizerischen Volkspartei
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
4216
Updated
17.10.2017 16:33

Back to List