Paganini Nicolo

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
08.06.1966 00:00
Birth Date
1966-06-08T00:00:00Z
Title
lic.rer.pol. et lic.iur.HSG, Rechtsanwalt
Marital Status
verheiratet
Active
True
Mandate
Legislative des Kantons Thurgau (Grosser Rat): von Mai 1992 bis Juli 2002; Ortsvorsteher (Gemeindepräsident) von Zihlschlacht (TG): von Mai 1994 bis Dezember 1996
Additional Mandate
Additional Activity
Military Grade
Fourier aD
First Name
Nicolo
Last Name
Paganini
Council
N
Number
3123
Canton
St. Gallen
Canton Name
SG
Party
CVP
Party Name
Christlichdemokratische Volkspartei der Schweiz
Faction
C
Faction Name
CVP-Fraktion
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
4222
Updated
09.11.2018 08:24

Back to List