Molina Fabian

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
08.07.1990 00:00
Birth Date
1990-07-08T00:00:00Z
Title
Marital Status
ledig
Active
True
Mandate
Legislative Stadt Illnau-Effretikon: von November 2010 bis März 2016; Legislative Kanton Zürich: von August 2017 bis Mai 2018
Additional Mandate
Mitglied vom Vorstand der Sozialdemokratischen Partei des Bezirks Pfäffikon
Additional Activity
Military Grade
First Name
Fabian
Last Name
Molina
Council
N
Number
3124
Canton
Zürich
Canton Name
ZH
Party
SP
Party Name
Sozialdemokratische Partei der Schweiz
Faction
S
Faction Name
Sozialdemokratische Fraktion
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
4223
Updated
09.03.2018 09:07

Back to List