Egger Mike

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
02.08.1992 00:00
Birth Date
1992-08-02T00:00:00Z
Title
Dipl. Betriebswirtschafter NDS HF
Marital Status
célibataire
Active
True
Mandate
Legislative Kanton St. Gallen: von März 2012 bis Februar 2019
Additional Mandate
Mitglied des Vorstandes SVP Rheintal und des Vorstandes SVP Berneck; Ehrenpräsident JSVP SG
Additional Activity
Military Grade
Soldat
First Name
Mike
Last Name
Egger
Council
N
Number
3130
Canton
St-Gall
Canton Name
SG
Party
UDC
Party Name
Union Démocratique du Centre
Faction
V
Faction Name
Groupe de l'Union démocratique du Centre
Function
Membre
Biography Page Url
Picture Url
Id
4229
Updated
07.02.2019 13:56

Back to List