Dandrès Christian

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
fr
Birt hDate
13.02.1981 00:00
Birth Date
1981-02-13T00:00:00Z
Title
Marital Status
marié(e)
Active
True
Mandate
Député au Grand Conseil genevois: du 5 novembre 2009 au 21 novembre 2019
Additional Mandate
Additional Activity
Military Grade
First Name
Christian
Last Name
Dandrès
Council
N
Number
3147
Canton
Genève
Canton Name
GE
Party
PSS
Party Name
Parti socialiste suisse
Faction
S
Faction Name
Groupe socialiste
Function
Membre
Biography Page Url
Picture Url
Id
4255
Updated
29.10.2019 09:23

Back to List