Schaffner Barbara

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
28.07.1968 00:00
Birth Date
1968-07-28T00:00:00Z
Title
Dr. sc. nat. ETH
Marital Status
Active
True
Mandate
Legislative des Kantons Zürich von Mai 2011 bis November 2019; Exekutive (Präsidentin) der Gemeinde Otelfingen: seit Juli 2018
Additional Mandate
Additional Activity
Leiterin der glp Arbeitsgruppe Energie
Military Grade
First Name
Barbara
Last Name
Schaffner
Council
N
Number
3179
Canton
Zurich
Canton Name
ZH
Party
pvl
Party Name
Parti vert'libéral
Faction
GL
Faction Name
Groupe vert'libéral
Function
Membre
Biography Page Url
Picture Url
Id
4287
Updated
12.12.2019 15:46

Back to List