Schlatter Marionna

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
14.11.1980 00:00
Birth Date
1980-11-14T00:00:00Z
Title
lic. phil. I
Marital Status
marié(e)
Active
True
Mandate
Legislative des Kantons Zürich: von Mai 2019 bis November 2019
Additional Mandate
Präsidentin Grüne Kanton Zürich
Additional Activity
Military Grade
First Name
Marionna
Last Name
Schlatter
Council
N
Number
3180
Canton
Zurich
Canton Name
ZH
Party
PES
Party Name
Parti écologiste suisse
Faction
G
Faction Name
Groupe des Verts
Function
Membre
Biography Page Url
Picture Url
Id
4288
Updated
31.10.2019 10:57

Back to List