Stadler Simon

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
02.05.1988 00:00
Birth Date
1988-05-02T00:00:00Z
Title
Marital Status
Active
True
Mandate
Legislative des Kantons Uri: von Juni 2012 bis Mai 2020
Additional Mandate
Ortsparteipräsident CVP Altdorf
Additional Activity
Military Grade
First Name
Simon
Last Name
Stadler
Council
N
Number
3184
Canton
Uri
Canton Name
UR
Party
PDC
Party Name
Parti démocrate-chrétien suisse
Faction
M-CEB
Faction Name
Le groupe du centre. PDC-PEV-PBD.
Function
Membre
Biography Page Url
Picture Url
Id
4292
Updated
31.10.2019 14:32

Back to List