Vincenz-Stauffacher Susanne

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
21.01.1967 00:00
Birth Date
1967-01-21T00:00:00Z
Title
lic. iur.
Marital Status
Active
True
Mandate
Kantonsrätin SG: von September 2018 bis Mai 2020
Additional Mandate
Additional Activity
Präsidentin Sonderschulheim Langhalde von 1994 - 1998; Präsidentin Spitexverein Gaiserwald von 1998 - 2004; Präsidentin Frauenzentrale St. Gallen von 2005 - 2014
Military Grade
First Name
Susanne
Last Name
Vincenz-Stauffacher
Council
N
Number
3188
Canton
St-Gall
Canton Name
SG
Party
PLR
Party Name
PLR.Les Libéraux-Radicaux
Faction
RL
Faction Name
Groupe libéral-radical
Function
Membre
Biography Page Url
Picture Url
Id
4296
Updated
13.12.2019 13:52

Back to List