Reichmuth Othmar

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
24.01.1964 00:00
Birth Date
1964-01-24T00:00:00Z
Title
Eidg. dipl. Käsermeister
Marital Status
marié(e)
Active
True
Mandate
Gemeinderat Illgau: von 1994 bis 2002; Gemeindepräsident Illgau: von 2002 bis 2006; Regierungsrat Kanton Schwyz: von Oktober 2010 bis Ende Juni 2020
Additional Mandate
Additional Activity
Mitglied Parlamentarische Gruppe Bergbevölkerung Mitglied Parlamentarische Gruppe Wasserstoff
Military Grade
Soldat aD
First Name
Othmar
Last Name
Reichmuth
Council
S
Number
3212
Canton
Schwyz
Canton Name
SZ
Party
M-E
Party Name
Le Centre
Faction
M-E
Faction Name
Le Groupe du Centre. Le Centre. PEV.
Function
Membre
Biography Page Url
Picture Url
Id
4316
Updated
23.03.2021 16:19

Back to List