Baumann Kilian

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
14.12.1980 00:00
Birth Date
1980-12-14T00:00:00Z
Title
Marital Status
Active
True
Mandate
Legislative des Kantons Bern: von 01.06.2014 bis 24.11.2019; Mitglied des Vorstandes Grüne Seeland
Additional Mandate
Additional Activity
Military Grade
First Name
Kilian
Last Name
Baumann
Council
N
Number
3139
Canton
Bern
Canton Name
BE
Party
GRÜNE
Party Name
GRÜNE Schweiz
Faction
G
Faction Name
Grüne Fraktion
Function
Mitglied
Biography Page Url
Picture Url
Id
4247
Updated
14.02.2024 16:43

Back to List