Finanzdelegation

Details

Name
Finanzdelegation
Id
28
Updated
26.12.2010 13:06

Members:

Id Number Last Name First Name Canton Party Faction Function Updated
Details 4026 2741 Comte Raphaël Neuenburg (NE) FDP.Die Liberalen (FDP-Liberale) FDP-Liberale Fraktion (RL) Mitglied (1) 11.09.2017 08:08
Details 466 2061 Fetz Anita Basel-Stadt (BS) Sozialdemokratische Partei der Schweiz (SP) Sozialdemokratische Fraktion (S) Mitglied (1) 20.12.2017 08:49
Details 3915 2718 Fournier Jean-René Wallis (VS) Christlichdemokratische Volkspartei der Schweiz (CVP) CVP-Fraktion (C) Präsident/in (2) 10.01.2018 16:41
Details 1147 2608 Kiener Nellen Margret Bern (BE) Sozialdemokratische Partei der Schweiz (SP) Sozialdemokratische Fraktion (S) Mitglied (1) 16.01.2018 09:29
Details 1159 2631 Schwander Pirmin Schwyz (SZ) Schweizerische Volkspartei (SVP) Fraktion der Schweizerischen Volkspartei (V) Mitglied (1) 12.11.2015 17:46
Details 4054 2761 Vitali Albert Luzern (LU) FDP.Die Liberalen (FDP-Liberale) FDP-Liberale Fraktion (RL) Vizepräsident/in (6) 13.06.2016 11:01

Back to List