Ryser Franziska

Name Syntax Example
native language (?)nativeLanguageFilter=true|false?nativeLanguageFilter=true
active committee memberships (?)activeCommitteeMembershipsFilter=true|false?activeCommitteeMembershipsFilter=true

Details

Language
de
Birt hDate
22.10.1991 00:00
Birth Date
1991-10-22T00:00:00Z
Title
Marital Status
célibataire
Active
True
Mandate
Legislative der Stadt St.Gallen: von März 2013 bis November 2019
Additional Mandate
Co-Präsidentin Grüne Stadt St.Gallen: seit Mai 2019
Additional Activity
Military Grade
First Name
Franziska
Last Name
Ryser
Council
N
Number
3178
Canton
St-Gall
Canton Name
SG
Party
PES
Party Name
Parti écologiste suisse
Faction
G
Faction Name
Groupe des Verts
Function
Membre
Biography Page Url
Picture Url
Id
4286
Updated
14.02.2020 14:43

Back to List